نوشته هاي اين مطلب را فقط به عنوان آرشيو براي خودم نگه داشته ام<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

آموزش آپگرید رسیور به رسیور (استارست190-۲۲۰)

شما می توانید رسیور خودتان را با استفاده از یک کابل و یک رسیور ( هم مدل )که قبلا آپگرید شده است را بدون نیاز به کامپیوتر آپگرید نمایید

طریقه آپگرید:

ابتدا کابل مربوطه را مابین دو رسیور وصل نمایید.

1.در صورتی که بخواهید برنامه اصلی را انتقال دهید کافی است ابتدا رسیور (آپگرید شده) را روشن نمایید(استندبای نباشد) سپس رسیور دیگر (که می خواهید آپگرید کنید) را به برق زده و کلید پست آن را روشن کنید!بروی صفحه رسیور اصلی اعدادی از 1تا100 ظاهر و همچنین بروی صفحه تلویزیون شکل زیر (3-4) نمایش داده می شود کاملا صبر کنید تا عملیات انتقال برنامه تمام شود و رسیور  مقصد ریست شده و ساعت بروی صفحه آن ظاهر شود کار آپگرید تمام شد

2.در صورت انتقال فایل های دیگر(بوت-کلید-لیست کانال و..) کافی است در رسیور آپگرید شده همانند شکل زیر(1-2) عمل کنید سپس برق رسیور دیگر را وصل نمایید و...

*وصل بودن اتصالات رسیور (آپگرید شده) به تلویزیون مانعی در کار ایجاد نمی کند و حتی در گرینه شماره 2 لازم میباشد*

آموزش آپگرید استارست190-220

روش برنامه ريزي استار ست 190
1-
فايل زيپمربوط به ارتقا را كه از سايت گرفته ايد در محل مناسبي از هارد در پوشه اي به هماننام باز كنيد ( منظور اين است كه از توي فايل زيپ برنامه را اجرا نكنيد )
2-
اينپوشه شامل 3 فايل است
الف- boot.bin فايل بوت
ب - main.bin ياsrx-190d.bin يا اسمي ديگر نرم افزار
ج- stbdownload.exe لودر
3-
رسيور را كاملا خاموش كنيد
4- stbdownload
را اجرا كنيد
5-
در منوي لودر چهارتامنوي باز شونده ( combobox ) ديده ميشود
اولي مربوط به درگاه انتقالاطلاعات است انرا روي com1 قرار دهيد
دومي را روي 115200
چهارمي را روي Download
6-
اما سومي : انرا روي boot only قرار دهيد
7-
روي كليد load كليك كرده از منوي باز شده فايل boot.bin را انتخاب كنيد
***
تا اينجا برايپشيمان شدن فرصت داريد و ميتوانيد كار را متوقف كنيد***
8-
دكمه كانكت رابزنيد
9-
كابل برق رسيور را وصل كنيد
10-
به هيچ چيز دست نزنيد مدت 10 ثانيهاين كار طول ميكشد ( بهتر است شما براي حصول اطمينان 20 ثانيه ديگر هم صبركنيد)
11-
حال رسيور را خاموش كنيد
12-
منوي باز شونده سوم در لودر را روي program only قرار دهد
13-
كليد load را زده , فايل srx-190.bin يا main.bin انتخاب كنيد
14-
دكمه كانكت را بزنيد
15-
رسيور را روشن كنيد
16- 5
تا 7دقيقه صبر كنيد و به هيچ چيزي دست نزنيد
17-
صبور باشيد
18-
دقت كنيد وقتيروي كامپيوتر نوار انتقال اطلاعات پر شد هنوز كار تمام نشده و فلش در حال رايت شدناست و در كنار دكمه Abort شما كلمه ...Flash Write را ميبينيد
19 -
صبر كنيد تاپيغام ok بدهد
20-
برنامه ريزي كامل است
براي بروز شدن كليدها رويكانال كارتي رفته يك دقيقه صبر كنيد
البته حتما بايد روي هاتبردباشيد
--
براي وارد شدن به منوي كد دهي دستي روي كانال مربوطه رفته كليدصفر يا Exit را بزنيد
كپي از سايت:http://tapsit.caspianblog.com/archives/003546.html
==============
توجه: براي آپگريد ورژن جديد نيازي به استفاده از فايل بوت نيست . بنابراين فسمتهاي 6 تا 11 را ميتوانيد انجام ندهيد.

1-فايل آموزشي بزبان فارسي براي آپگريد استارست 190-220 به صورت فیل پی دی اف

راهنمائی : آپگرید 190-220 بدون پاک شدنلیست کانالها

آموزش آپگرید استارست190-220

با سلام خدمت دوستان.
رسيور سامسونگ ۹۵۰۰ يکی از بهترين و با قابليت ترين رسيور های موجود است و افراد زيادی نيز در ايران از اين رسيور استفاده می کنند. آپگريد يا پچ اين رسيور نيز بسيار راحت است اما دارای قلق های خاصی است که آن را در نظر اول برای استفاده کنندگان مشکل نموده است. به همين منظور تصميم گرفتم که يک راهنمای کامل برای پچ کردن سامی بنويسم تا دوستان به راحتی از پس آن بر بيايند.در صورت هر گونه مشکل يا سوال در قسمت نظرات مطرح کنيد تا جوابگوی آن باشم.

مراحل کار:
1 ) هدف ما از نصب اموليتور باز كردن كانال هاي كارتي است بدون اين كه با هر بار عوض شدن كد كانال ها احتياج به شارژ مجدد كارتمان داشته باشيم.
2 ) اموليتور يك فريمور هك شده است كه جايگزين فريمور اصلي رسيور مي شود و كار شبيه سازي كد براي كانال ها را به عهده مي گيرد. فريمور در حقيقت سيستم عامل رسيور است و كار آن شبيه كار ويندوز در كامپيوتر است. اموليتور خشاب سر خود دستگاهتان (
Embadded Cam) را تبديل به Multi cas مي كند. يعني كم قرمز وي اكسس استاندارد روي دستگاهتان را به يك كم مولتي كه قابليت ساپورت Viaccess , TPScrypt , Nagravision , Conax , Seca 1 و Seca 2 (براي اموليتور ورژن هاي 4 به بالا) را دارد تبديل مي كند.
3 ) حال براي اينكه ببينيم اصلا دستگاهتان قابل پچ هست يا نه به منوي
System Setup > System Information برويد و خط اول (Loader Version) را بخوانيد اگر 501 يا 502 بود دستگاه شما به آساني از راه پورت سريال قابل پچ است اما اگر 504 يا 505 يا 701 يا هر عدد ديگري بود بايد ابتدا جي تگ (يا فلش پروگرام) شود و بعد اموليتور نصب شود.

4 ) حالا احتياج به يك كارت كناكس بدون كد داريد كه گير آوردن آن مقداري مشكل است. بهترين راه اينست كه فايل زير را دانلود كنيد و بدهيد برايتان بر روي يك كارت گلد پروگرام كنند:
http://www.sammyfilez.com/_filez/Emu/CardFilez/GoldCard_Emu.zip
در هنگام ريختن اموليتور بر روي سامي اين كارت حتما بايد توي خشاب دستگاهتان باشد.5 ) براي انتقال فريمور به رسيور (و از جمله هر کار ديگری که احتياج به ارتباط بين کامپيوتر و رسيورتان دارد) احتياج به يک کابل «9 پين مستقيم» داريد که نقشه تهيه آن مستقيم (يعنی 1 به 1، 2 به 2 و الی آخر) است که فقط داشتن سيمهای 2 و3 و5 نيز کافيست. فقط توجه کنيد که يک سر آن نری (برای اتصال به رسيور) و سر ديگر آن مادگی (برای اتصال به کامپيوتر) باشد. همچنين سعی کنيد که کابل های پيش ساخته نخريد و ترجيحا سفارش بدهيد که برايتان بسازند چون اغلب کابل های پيش ساخته Null Modem است واتصال سيم های 2 و 3 آن بر عكس بسته می شود. و حتما هم موقع خريد از فروشنده بخواهيد تا آن را برای شما با اهم متر تست کند.
6 ) براي انتقال فريمور به دستگاه دو راه وجود دارد. يكي استفاده از هايپر ترمينال ويندوز و ديگري استفاده از لودر سامسونگ (برنامه سمكو) كه استفاده از لودر بهتر و آسان تر است و استفاده از هايپر ترمينال را تنها در صورتي توصيه مي كنم كه رسيور قادر به بوت شدن نباشد.
حال برنامه سمكو را از آدرس زير دريافت كنيد:

http://techno-tronics.demon.nl/SammyFilez/_filez/PC_Software/Semco%20Editor%202.0.4%20English.zip
فايل هاي
dll مورد نياز زير را نيز در فولدر برنامه كپي كنيد تا قابل استفاده شود:
http://www.sammyfilez.com/_filez/PC_Software/Dll%20for%20Semco%20Editor%20.zip
7 ) حال نوبت به فايل فريمور است. اما ابتدا بايد قدري در مورد آن توضيح دهم. اموليتور ورژن هاي مختلفي دارد. ورژن 3.1 بهترين ورژن از نظر سازگاري با سامي است. اما مشكل آن اينست كه براي پل ست اوتو آپديت نيست و براي ديدنش با هر بار تغيير كد آن (كه دوباره بسيار زود و روزانه عوض مي شود) احتياج به دادن كد جديد داريد كه البته كاري آزار دهنده است. اما ورژن 3.3 (و به بالا) داراي اوتو آپديت پل ست هستش كه البته آنهم با انتقال يك فايل توسط يك لودر جداگانه به دست مي آيد (كه در جاي خودش آن را هم توضيح مي دهم) اما مشكل آن هم اينست كه با قطع برق از بين مي رود و احتياج به ريختن دوباره فايل دارد. از ورژن 4 به بالا هم ساپورت سكا 2 به اموليتور اضافه شده كه البته هيچ كانالي كه با اين سيستم كدگذاري شده باشد در ايران قابلدريافت نيست. همين اضافه شدن اين ساپورت باعث شده كه در كار اموليتور مقداري تداخل پيدا بشه و با كانال هاي ناگراويژن (پل ست ها) دچار مشكل بشه. پس تا هنگامي كه كانالهايي كه تحت سكا2 كدينگ شده باشه و كدهاي آن هم پابليك شده باشد و در ايران هم قابل دريافت باشه پيدا نشده استفاده از ورژنهاي 4 را به دليل هنگ كردن آن كنار مي گذاريم. پس مي ماند ورژن هاي 3.1 و 3.3 . حال با توجه به نياز خود اگر اوتو آپديت پل ست را مي خواهيد3.3 و اگر نمي خواهيد 3.1 را انتخاب كنيد. پيشنهاد خودم اينست كه اگر دسترسي روزانه به اينترنت داريد و به هر وسيله اي ارتباط برقرار كردن بين رسيور و كامپيوتر در هر لحظه برايتان آسان است (طول سيم پورت بين رسيور و كامپيوترتان بلند است يا فاصله شان نزديك است يا ...) يا نمي توانيد رسيورتان را زياد استند باي بگذاريد يا اصلا پل ست ها را نمي خواهيد از 3.1 استفاده كنيد اما براي استفاده كنندگان معمولي و حرفه اي قطعا 3.3 مطلوب ترين گزينه چون اوتو آپديت است و سازگاري مطلوبي دارد.
حالا هر كدام از ورژن هاي زير را كه مي خواهيد
Dawnload كنيد:

ورژن 3.1

/ 0 نظر / 36 بازدید