مثل خدا بخشيدن

 سلام <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

به مناسبت ماه رمضان تصميم گرفتم يك حس و حال خوبي را كه تجربه’ خوب اون از 17 سالگي با من است را براي شما بنگارم .

 ميگن : ماه رمضان ماه عبادت انسان و بخشش پروردگار است . اما آدمها هم ميتونن به بزرگي خدا بشن و مثل خدا ببخشن , ماديات را نميگم , جان بخشيدن را ميگويم . ميخوام از كاري براي شما بگم كه خودم 7 بار تجربش كردم , آدم بعد ا از انجام اين كار بهترين حس هاي خدايي را پيدا مي كند . حس عجيبي است ,

آدم فكر ميكنه كه , پاكِ پاك و توي بهشت است . آدم حس ميكنه كه تو آسمانها داره سير ميكنه , آدم فكر ميكنه كه به بزرگي خدا شده , اصلاً آدم فكر ميكنه كه خدا شده كه مي تونه جان ببخشه .من فكر ميكنم بزرگترين عبادتها و بخشش ها هم همين باشه , جان بخشيدن .

ميگن فطريه زكات بدن است , اما من ميگم اين كاري كه من وصف بزرگي اونو كردم ذكات بدن باشه .اين رفتار و عمل خدايي كه توصيف اش را كردم چيزي نيست جز بخشيدنِ  سبز ترينِ   قرمزهاي دنيا ,   اهدا خون    . من مطمئن هستم اگر يك بارخون دادن و حال خوبي كه بعد از اون به آدم دست ميده را تجربه كنيد تا آخر عمر آن را ترك نمي كنيد .

شادكام و كامروا و تندرست باشيد . نوشته’ بعد 30 آبان

/ 14 نظر / 115 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سيد محسن

سلام … طاعات و عبادات مورد قبول حضرت حق ……… ميلاد با سعادت پيشواي سوم مسلمين و امام دوم شيعيان كريم اهل بيت امام حسن مجتبي (ع) بر تمامي عاشقان اهل بيت عليه السلام مبارك باد ……… خدايا خطا و گناهان به من لباس خواري پوشانده و دوري تو جامه عجز و بينوايي بر تنم انداخته و مرا دل مرده ساخته ، تو اي پروردگارم ، به لطف و كرمت باز اين مرده دلم را زنده گردان ، اي مقصد مقصود و مطلوب و آرزوي من قسم به غزتت كه من كسي كه گناهانم را ببخشد ، غير تو نميدانم و آن كه درهم شكستگي هاي امورم را جبران كند ، جز تو نمي بينم . من با آه و ناله و با كمال خضوع به درگاهت آمده ام ، پس اگر تو از در براني ، ديگر به كه رو آورم ، و اگر تو رد كني ، به كه پناه برم . پس آه از تاسف و خجلت من اي دواي دردم از تو درخواست ميكنم ، اي بخشنده گناهان بزرگ و اي جبران كننده هر شكسته استخوان كه ببخشي گناهان ندانسته ام و بپوشاني زشتيهاي پنهاني مرا در عرصه قيامت ، از نسيم خوش عفو و عنايتت جدايم مساز ، نيكويي بخشش و پرده پوشش ، محرومم مگردان ……… در پناه حضرت دوست

Aslan

بنام خدا سلام آقا مهرداد.امیدوارم که همیشه شادوسرحال باشی.نامی که برای وبلاگ خود انتخاب کرده ای باعث شد تا با نوشته های جالب وصادقانه تو آشنا بشوم.از این بابت خیلی خوشحالم.از مطلبی که در مورد اختلاف فرهنگ مرد ایرانی با مرد غربی نوشته بودی،مخصوصا آنجا که اشاره ای به شعر شهریار کرده بودی خیلی لذت بردم.همه مطالب وبلاگت را با دقت مطالعه کردم واز اینکه توانسته ای با اراده واستقامت از پس مشکلات بر بیایی خوشحال شدم.خداوند به همه کسانی که سلامتی خود را از دست داده اند شفا عنایت فرماید.آمین. مهرداد جان من هم کم وبیش مشکل تو رادارم.البته بیماری من ضعف عضلانی(میوپاتی) است که باعث شده من هم برای رفت وآمد خود از همان دمپایی یا ویلچر استفاده بکنم.دکتر ها علت بیماری را ازدواج فامیلی میدانند.من در حال حاضر ۵۳ سال دارم و دوخواهر بزرگتر و کوچکتر از خودم هم گرفتار این بیماری هستند. البته ما هم به شکر خدا توانسته ایم با این بیماری کنار بیاییم وبه لطف خدا ومساعدت خانواده زندگی را به اینجا برسانیم.من لیسانس حسابداری دارم وازدواج نکرده ام. امیدوارم همیشه سبز باشی. سعی کن در باره ازدواج با دقت تصمیم بگیری.

mobarez

سلام .. منو از دعات بی نصيب نکن ... برای همديگر دعا کنيم .... به اميد قبولی ............ يا الله

قاقالي لي

سلام٬کار قشنگيه ولی من هيچ وقت تجربه ش نکردم.اميدوارم منم بتونم يه روز اين کارو بکنم.

یک دوست

سلام با هم باید آشنا شویم / به امید خدا/ منتظرم

sozedel

بسمه تعالی ............ سلام ............. نقطه‎ اوج‎‎ پيوند علي‎ (ع) با رمضان‎ , عـروج ملكوتي‎ آن‎‎ بزرگوار در اين ماه‎ است‎.............. شهادت‎‎ نخستين‎‎ گوهر تابناك‎ آسمـان ولايـت و امامت‎‎ حضرت علي‎ (ع) را بـه‎‎ ‎ شما تسليت‎ عرض‎ مي‎كنم‎.......... يا حق.

aslan

بنام خداوندیکه هستی از اوست و ما هر چه داریم همه لطف اوست مهرداد جان سلام.از دریافت نامه محبت آميزت بسيار خوشحال شدم.در اين شبهای عزيز ما را هم دعا کن. به نظر من دعا فقط خواستن چيز های مادی و غيره نيست،هر چند نياز های مادی را هم ميشود از خدا خواست،بلکه بيشتر، داشتن ارتباط با خالق هستی است تا از طريق اين گفتگو و تفکر و شناخت در باره نيازمنديها و پيچيدگيهای روحی،روانی و حتی جسمي خودمان به شناخت بيشتری از خداوند دست پيدا کنيم. يعنی همان جمله معروف که فکر ميکنم از حضرت علی(ع) است که فرمود:خود شناسی،خدا شناسی است. از اينکه وقتت را گرفتم عذر می خواهم،فقط ميخواستم پيش بزرگواری چون شما درس جواب بدهم. به اميد روزهای خوب و خوش برای تو و خانواده محترم.

morteza

مهرداد سلام برام جالب بود ، تناسب قشنگي بين ماه رمضان و اهدنء خون ايجاد كردي . راسنش من هم تا حالا ۴ مرتبه خون دادم و تصميم گرفتم اين كار رو بطور مرتب ادامه بدم . سعي مي كنم ركورد شما رو بشكنم!!

همه ما آدما یه نفر بیشتر نیستیم!(بردیا)

سلام مهرداد جان.... عجب پيشنهاد جالبی دادی.باهات کاملا موافقم.کاری کردی که منم حتما برای اولين بار يه سری به اين مراکر خون گيری بزنم.اتفاقا دکتر بهم گفته که خونت غليظ هستش.چه خوب که برم و خون بدم....ولی اينکه تويه روز خاصی آدم بايد يه چيزی تحت عنوان مثلا فطريه چه می دونم زکات و ....اصلا باور و اعتقاد ندارم.به اين باور دارم که هر کسی تو هر لحظه ای که می تونه بايد بتونه به هم نوعش کمک کنه حالا می تونه اين کمک يه کمک مالی باشه يا يه کمک عاطفی و روحی يا يه کمک بدنی مثلا همين خون دادنی که می گی....به هر حال خوشحال شدم که اين پيشنهاد مطرح کردی .....موفق باشی