تقديم با عشق به عاشق های عشق

بنام يزدان هستي بخش


دوست عزيز و گرامي خواننده، سلام و درود هاي گرم بنده را پذيرا باشيد . اميدوارم كه حال و احوال شما و خانواده’ محترم شما عزيز محترم خوب و در پناه ايزد متعال روزگار به كامتان باشد . دوست عزيز از اين كه شما خواننده’ اين نوشته ها هستيد بسيار خوشحالم و خوشحال تر خواهم شد كه شما نقطه ضعف هاي بنده را به من ياد آور شويد . پيشاپيش از اين لطف و محبت بي نهايت شما كمال سپاس گذاري را دارم .(اين بار 2294 كلمه نوشتم)
الان كه مي خواهم مطلبي را كه توي ذهن دارم را به رشته’ تحرير درآورم شروع كردن برام خيلي سخته ، من مي نويسم و مي گذرم خدا آخر و عاقبت شما را بخير كند ،
قبل از هر چيز حضور عزيزتان عرض مي نمايم ، به آنچه كه مي خوانيد اصلا توجه نكنيد و از اين چشم ببينيد و با آن چشم در كنيد !؟!؟! باور كنيد هر كس كه از من نظر مشورتي مي خواهد ابتدا به او اصل همين مطلب را عرض ميكنم .
حلال مشكلات ، زمان
شايد 20 روزي از تصادف من مي گذشت و من در بيمارستان تهران بستري بودم ، من و خانواده’ عزيزم همگي در يك بحران روحي بزرگ بوديم ، هنوز خيلي خوب نفهميده بوديم كه چه اتفاقي افتاده و تكليف ما چيست و چه خواهد شد ، دكتري كه من را بستري كرده بود هر وقت مي آمد به من سري بزند از او مي پرسيدم كه آقاي دكتر راستش را بگو آيا من خوب مي شوم يا نه؟؟ دكتر هم مي گفت: 6 ماهي طول داره ، چرا نه، خوب ميشي . من در آن زمان با خودم مي گفتم اي داد بي داد يعني من بايد 6 ماه روي اين تخت بخوابم ، يعني من فصل ماهيگيري را از دست خواهم داد و.......... ، اون وقت 6 ماه معنيش برام 60 سال بود . خلاصه كنم آن 6 ماه كه گذشت هيچ الان 9 سال هم به آن 6 ماه اضافه شده و زمان بيشتر مشكلات سخت و بسيار دشوار من و خانواده’ مهربان و بسيار خوبم را حل نموده. من به تجربه ياد گرفتم كه آدم نبايد با زمان مبارزه كند ، زمان حلال همه مشكلات است .
جاده’ زندگي
من در اين سالهاي زمين گيري فهميده ام كه نبايد در مسيري كه زندگي جلوي پاي آدم ها مي گذارد ، رج و ميان بر زد ، زيادي هم نبايد زيگ زاگ رفت ، مسير زندگي مثل يك جاده باريك و كوهستاني است كه گاهي سربالايي است گاهي سرپاييني، گاهي جاده خيلي باريك است و گاهي نيز لغزنده و مه آلود ، گاهي جاده تخت مي شود و گاهي نيز پر از پيچ هاي تند و خطرناك ، براي به سلامت طي نمودن آن بايد به توانايي هاي خود و شرايط جاده و علائم هشدار دهنده(گفته هاي پدر و مادر و بزرگ ترها) واقع در اين مسير بسيار توجه نمود ، هر گونه خطا در اين روند(ترك تحصيل ، عشق شيميايي ، دوستي با آدم هاي نامتناجنس و.........) باعث شكست و سرخودگي خواهد شد ، و چه بسا كه آدم بره ته دره(مثل من) و آن وقت اگر تو را با هزار زحمت از ته دره بيرون بكشند تازه قوراضه و مچاله شدي و ........... .
عشق و انواع آن
به نظر من عشق بر 3 قسم است . 1- عشق قلبي 2- عشق شيميايي 3- عشق فيزيكي
1- عشق قلبي كه پاك ترين و ناب ترين نوع عشق است و مثل روح كه از خداست ، عشق قلبي نيز الهي است . اين عشق را فقط و فقط مي توان در خانواده ها جست ، در تمام خانواده ها و در تمام دنيا . دوست عزيز من ، خانواده’ من زيبا ترين و پاك ترين عشق هاي دنيا را نثار من نمودند و مي نمايند ، عشقي از اعماق قلب است ، بدون ريا و بدون هيچ چشم داشتي . وقتي كه من سردرد مي گرفتم خانواده’ من تب مي كردند ، وقتي كه من تب مي كردم خانواده’ مهربان من لرز مي كردند . مادر من 6 ماه كنار تخت من در بيمارستان ها روي زمين كنار من مي خوابيد ، گاهي برادر 14 سالم و گاهي نيز پدرم . ممكن است پدر و گاهي مادر آدم تند با آدم حرف بزند ، اما تمام قلب پدر و مادر متعلق به فرزندانش است . پدر من يكم تند مزاج است اما خدا ميداند كه وقتي كوچك ترين ناراحتي براي من ايجاد مي شود او شب تا صبح خوابش نمي برد و مدام بالاي سر من بي سر صدا گريه مي كند . كافيست من چيزي را درخواست كنم از زير سنگ هم كه باشد آن را براي من بيرون مي كشند ، البته اينجا وقتي من حرف ميزنم مطمعن هستم كه اين موضوع در مورد همه صدق مي كند ، فقط بعضي ها (مثل من) دير مي فهمند كه والدين چه مي گويند و چه مي خواهند .
تربيت ايراني
پسرهاي بيچاره از دو سالگي كه مي خواهند دنياي اطراف خود را تجربه كنند ، ناخواسته گرفتار يك بد آموزي رفتاري مي شوند كه در آينده باعث خيلي از مشكلات براي آنها مي شود . وقتي يك پسر زمين مي خورد و گريه مي كند پدر و مادر به او مي گويند : اه ، تو مرد هستي ، خجالت بكش ، مرد كه گريه نمي كنه . وقتي پسر بچه عروسك دست بگيرد ، پدر و مادر به او مي گويند : اه ، تو مرد هستي ، خجالت بكش ، مرد كه با عروسك بازي نمي كنه . وقتي پسر بچه با دختران هم سن خود بازي كند ، اطرافيانش به او مي گويند : اه ، تو مرد هستي ، خجالت بكش ، مرد كه با دختر بازي نمي كنه و......... . اين پسر ياد مي گيرد كه تا پايان عمر بايد همه چيز را بريزد درون خودش ، و چون از 2 سالگي به او گفتند كه تو مرد هستي ، مرد كه ال نمي كنه و بل نمي كنه ، پس مسير اين توي خود ريختن ها يك طرفه است مثل تويوپ كاميون ، گرچه حجم زيادي دارد اما آن هم براي خود كنجايشي دارد ، تازه از بالا هم كلي بار و فشار روي اوست . همين امر است كه يك دفعه آقايان منفجر مي شوند و هر انفجار خساراتي نيز از خود بر جاي مي گذارد .(البته خانم ها خوش شانس ترند ، چون گنجايش كمتري دارند و اين ذكاوت را دارند كه قبل از تركيدن با كمي سر و صدا خود را تخليه كنند ، درست مثل اين باد كنك جيغي هاي دراز). دوست عزيز و سرور گرامي بنده اگر پدران ما با ما تند هستند بخاطر همين نوع تربيت ايراني است . پدران ما، ما را صميمانه دوست دارند ، دوست دارند كه هر روز ما را ببوسند قربان و صدقه’ ما بروند اما مي ترسند ، مي ترسند كه به غرور مردانه شان بر بخورد .
2- عشق شيميايي ، بيشتر گرفتاري هاي جوانان از همين مواد شيميايي در خونشان است ، اين هورمون هاي كوفتي آدم ها را به خاك سياه مي نشاند . بعد از بلوغ اين هورمن ها توي رگ هاي آدم شروع مي كنند به مور مور كردن ، هر كس يك جور به اين هورمون ها پاسخ مي دهد يكي با مواد موخدر خودش را راضي مي كند و يكسي هم عاشق عاشق شدن ميشه و در به در دنبال عشق ميگرده ، تا چشمش مي افتد به جنس مخالف، چشمش سياهي ميره ، گوشاش قرمز ميشه ، صورت و لب هاش گور مي گيره ، آب دهنش مي پره تو گلوش ، دلش هوري مي ريزه ، قلبش يك جوري مي زنه كه انگار مي خواهد از جا كنده بشه ، و........ جوان بيچاره خيال مي كنه كه عاشق شده ، غافل از اينكه گرفتار جدول تناوبي شده (عشق يك روند است كه در طول سال هاي طولاني به وجود مي آيد) . جوان از همه جا بي خبر مي رود و تمام احساسات و عواطف خود را به پاي طرف مقابل خود مي ريزد و فكر مي كند كه ديگه با او خوشبخت ترين آدم روي زمين و مالك تمام دنيا است ، اما امان از روزي كه ، عاشق با خلاف ميلش روبرو شود ، مثلا اين دو عاشق يك جايي با هم قرار ملاقات بگذارند و يكي از دو طرف بد قولي كند ، ((در اين زمان است كه ماهيت اصلي اين پديده مشخص مي شود)) شخص سر كار رفته آنقد از عشق و معشوق 1 ساعت پيش خود متنفر مي شود كه مي خواهد سر طرف مقابل خود را از ته بكند ،(اما در يك عشق پاك و خدايي اگر يكي از اعضاي خانواده شب كمي دير به منزل مراجعت نمايد همه تا سر حد جنون نگران و دل واپس او مي شوند ، هي ميرن دم در ميان تو دعا مي خوانند و....) در اين موقع است كه همه نامه ها پاره ميشن ، وبلاگ ها تيره ميشن و....... . البته توي اين عشق هاي آبكي حتما يكي دو باري كار به اين جا خواهد كشيد، ممكن است كه چنين اتفاقي هم نيفته و كمي بيشتر هم پيش برن اما باز هم اين عشق آبكي محكوم به شكست است ، به دلايل مختلف . به نظر بنده’ كمترين چون اين عشق تماما شيميايي و هوسي است پس كور كورانه بوده و اصلا به شرايط سني و فرهنگي دو طرف هيچ توجه اي نشده است و اين يعني پايان همه چيز .
فهم دخترها
به همان دليل كه دختران سن بلوغ جسماني شان زود تر از پسر ها شروع مي شود ، زود تر هم به بلوغ فكري مي رسند و اصلا يك دختر و پسر هم سن نمي توانند با هم سر يك موضوع مشترك به توافق و تفاهم برسند . دختر ها روحياتشان و افكارشان با پسرهايي كه چند سالي از خودشان بزرگتر باشند هماهنگ مي شود ، به همين دليل نيز رسم و عرف شده كه پسرها با دختراني ازدواج كنند كه چند سالي از خودشان كوچك تر باشند تا تازه عقلشان اندازه’ هم باشه .
فكر پسرها
پسر هاي نوجوان و جوان به چيزي بنام عشق اصلا فكر نمي كنند . شايد پسرها حرف عشق را بزنند , اما تفسير پسرها با دخترها كاملا متفاوت است . پسرهاي زير 25 سال عموما فقط دنبال يك دوست دختر هم سن و زيبا هستند كه با هم پارتي برن ، با هم سينما برن ، احيانا به منزل هم بروند و........ . پسرها مي خواهند عكس يك دختر را با چند نامه’ سوزناك و رومانتيك را توي كيف پول و آلبوم عكس شان بگذارند كه آنها را به دوستانشان نشان بدهند تا جلوي هم كم نياورند . پسرها نه احساس مي فهمند چيست و نه عاطفه , البته توهين به آقا پسر ها نباشد , پسرها يك كله دارند پر از باد و يك دل بزرگ دارند ، پر از هوس هاي زود گذر و تمام ناشدني .
حرف دوست شما
دختر خانم ها , لطفا قدر خود را بدانيد و در مسير درست زندگي حركت كنيد ,(( براي اين كار حتما به توصيه هاي پدر و مادر عزيزتان خوب گوش و توجه و عمل كنيد , هميشه و براي هر چيز كوچكي سپاس گذار اعضاي خانواده باشيد)) براي هيچ و پوچ خود را به در و ديوار نزنيد , هر چيز وقت و زمان خودش را دارد , زمان حلال تمام خواست ها و نيازها و مشكلات است . دوست گرامي مطمعن باش زوركي نمي توان هيچ چيزي را بدست آورد كه بتوان به آن تكيه كرد . دوست عزيز عاطفه , احساسات و عشق پاك خود را در جايي و براي كساني خرج كن كه ارزش و قدر و منزلت تو را بدانند . آدم بايد با خود رو راست باشد و به خود دروغ نگويد , آدمي كه نمي تواند جمله هاي زيبا و رومانتيك خود را نثار خانواده’ خود كند , پس با چه رويي آنها را به پاي يك آدم غريبه مي ريزد , آيا اين ها دروغ و فريب نيست!؟!؟
۳- عشق فيزيكي نه بد است نه خوب !!! عشق به تمبر ، عشق به ماشين , عشق به ماهيگيري و شكار , ورزش ، عشق كبوتر و........... .
در نهايت از همه’ شما بزرگان و اساتيد عزيز كه لطف نموديد و اين مطالب را خوانديد بسيار سپاس گذاري مي نمايم و از محضر عزيزاني كه پا تو كفش شان نمودم پوزش مي طلبم .
خواهشي از دوستان
دوستان بسيار عزيز و سروران گرامي بنده , از شما دو درخواست دارم كه اميدوارم با لطف و توجه خود بنده’ كمترين را شرمنده’ خود نماييد .
1- لطفا بدون رودر واسي نظر خود را بگوييد و به افكار بنده نمره بدهيد , از 100 .
2- ميدانم در فرهنگ وبلاگ داري رسم ادب اين است كه بايد به محبت كساني كه آمده اند و مطالب نشعت گرفته از ذهن بنده را مطالعه نموده اند و با لطف هرچه تمام نظر خود را اعلام نموده اند , سر زد و مطالب زيباي آنها را خواند و اعلام نظر نمود . دوست عزيز و بسيار محترم بنده از آنجا من در طول روز بيشتر از 3 ساعت نمي توانم روي ويلچير بنشينم و با كامپيوتر كار كنم , پس از شما دوست عزيز خواهش مي نمايم كه من را از زود آمدن به صفحه هاي زيبا و پر بارتان معاف نماييد و لطفا حتما در پيام هاي زيباي خود براي من آدرس ايميل هاي تان را درج نماييد تا بنده بتوانم حداقل از اين راه زودتر پاسخ گوي الطاف بي كران شما باشم .
مطلب آخر اينكه از اين به بعد سعي مي نمايم كه هر 10 روز يك بار مطلب تازه اي روي اين صفحه قرار دهم ، چون من نه سوادم اندازه اي است كه بتوانم هر روز بنويسم و نه........
در كنار و به همراه خانواده’ عزيزتان نيكبخت و بهروز و شاد و پيروز و كامران و كامروا باشيد .
با سپاس و تشكر فراوان از حسن توجه شما

ارادتمند مهرداد از كناره’ باختري تهران.

/ 17 نظر / 61 بازدید
نمایش نظرات قبلی
AHMAD; NAEMABADI

mehrdad jan salam

AHMAD; NAEMABADI

mehrdad salam kart ghashangeh naghola khob raoftadi faghat torshi ziad nakhor nomreh man be shoma ba tavajoh be dosti 20 saleh va ba parti bazi faghat metavanam be to 50 bedaham; barayat arezuye movafaghiat mekonam delat khoram dorod va dosad bdrod

ziafat

با سلام به دوست عزيز . از بلاگ شما خوشم آمده . ضمن آرزوی موفقيت يک نکته رو بايد ياد آوری کنم و اون اينه که وبلاگ ضيافت دوستت دارم های .... مال من است يعنی دوست الهام نه الهام. البته الهام هم به ما سری ميزنه . موف ق باشی و منتظر ديدار مجدد شما هستم.

ravankav

مهرداد عزيز با تشکر از اين که به وب لاگ من سر زدی من هم بهترين ايام و خوش ترين روزها را برايت خواستارم

سرزمين خورشيد

salam mehrdad jan omidvaram betoni eno bekhoni chon man ajaleh daram va az onjaei ke kheili be belog shoma alaghe peyda kardam khastam arze adabi karde basham ke ba farsiengilish neveshtam sorry .

سرزمين خورشيد

va amma harfe dele man . man baen ke baraye avalin bare ke be blog shoma miam az hamin chand matlab kheiliu chizha yad gereftam na en ke fekr konid shayad be khatere en ke shoma maloliat darid ya tarahomo en harfa man blog shomaro serfan be onvane ye ensas khondam ke fahm va shoore ziadi az nazare darke masale piramonesh dare , va man be nobete khodam ke edeaye asheghi mikone kheili chizha yad gereftam . va khoshalam mikonid be blog man har vaght ke tonestid va rahat bodit ye nazari bendazid man kheili harfa ba shoma daram va delam mikhad bishtar bahaton ashna besham . ya hagh . arash . sarzamine khorshid

mona

سلام مهرداد جون . گفته بودی که ازت تعريف نکنم . اما من اصلا ازت تعريف نکرده بودم اما اينو بهت می گم که کسی که انقدر بااراده و با انگيزه است و هدف مشخصی توی زندگی داره قابل تقديره ! بعد هم اومدم ازت خداحافظی کنم چون ديگه وبلاگ نمی نويسم . سبز باشی و سرشار از آرزو.

mona

دوباره سلام . مهرداد عزيز مرسی از ايميلت . از اون جايی که من در ايميل زدن خيلی تنبلم ترجيح دادم همين جا جوابتو بدم . دليل رفتنم خيلی مهم تر از اين حرفهاست . شايد به خاطر اينکه هيچ وقت فکر نمی کردم توی دنيای وبلاگها دروغ وتزوير پيدا بشه . اما پيدا شد . تو هم سعی کن دوستهای واقعی را بشناسی. پيروز باشی.

setareh

سلام مهرداد - اميدوارم که خوب باشی .کل مطالبت عاليه اين يکی که عاليتر هم بود سعی کن موارد جديدی را بهشون اضافه کنی اکثر وبلاکها بی محتواست اما تو ميتونی با اضافه کردن مطالبت اون رو بهتر و کاملتر کنی- موفق باشی

morteza

سلام عزيزم چون تازه کار هستم در مطلب قبلی نتونستم خوب کار کنم سعی می کنم بهتر بشم . در ضمن از اينکه اينقدر سريع بهم ايميل زدی خيلی خيلی ممنونم . نيروی های واکنش سريع ناتو هم تا اين اندازه سرعت عکس العمل ندارند که شما داريد!! از اينکه ما آقايان زير ۲۵ سال را تحويل گرفتی ازت ممنونم؟؟ در حال حاضر تنها آرزوم اينکه زودتر ۲۵ سالگی رو رد کنم تا از اينهمه فلاکت و نامردی خارج بشم.